Несправжньощитівка глодова

Rate this item
(3 votes)

Несправжньощитівка глодова (укр.). Ложнощитовка боярышниковая (рос.). Palaeolecanium bituberculatum Targ (lat.).

  • КЛАСИФІКАЦІЯ ШКІДНИКА: ряд рівнокрилі, родина несправжньощитівки.
  • ВИДИ РОСЛИН, ЯКІ ПОШКОДЖУЮТЬСЯ: пошкоджує переважно яблуню, але трапляється також на груші, глоді, оливі, аличі, абрикосі, терені, мушмулі, волоському горісі і ліщині.
  • ШКОДОЧИННА СТАДІЯ: личинка, імаго.
  • ТИП ПОШКОДЖЕННЯ: висмоктування клітинного соку. Висмоктування соків і вплив ферментів слини затримують ріст рослин, спричиняють опадання листя й генеративних органів, усихання гілок і пагонів. На липких екскрементах, що їх виділяють комахи, розвиваються сажкові гриби, які вкривають листя й гілки чорним нальотом, що погіршує асиміляційну діяльність листкового апарату, пригнічує дерева, знижує ‘їхній приріст і врожайність Якщо щільність шкідника надмірна, то це листя стає жовтим і передчас но опадає. Це може призвести до повного висихання дерев.
  • КІЛЬКІСТЬ ПОКОЛІНЬ: 1.
  • ЗИМУЮЧА СТАДІЯ: яйця під мертвим висохлим тілом самки.

МОРФОЛОГІЯ І БІОЛОГІЯ РОЗВИТКУ ШКІДНИКА

Трапляється в Україні в Лісостепу і Степу.

Імаго. Порівняно велика напівкуляста або широкоовальна, сильно опукла комаха з двома парами блискучих світлих горбків, із яких перша пара більша і чіткіше виступає на спинці самки, друга менш помітна. З боків тіла розташовано 7-6 поперечних реберець. Колір тіла від світло-сірого до коричневого з численними білими смужками. Довжина тіла самки — 5-6 мм, ширина — 3-4 мм, товщина — 2,2-2,5 мм. Самець малопомітний, червонувато-бурий, з анальними нитками. Щиток, який прикриває німфу, скловидно-білий.

Яйце видовжено-овальне, жовтувато-рожеве.

Личинка жовто-помаранчева.

Навесні відроджені личинки виповзають з-під тіла самки і концентруються навколо бруньок, які розпускаються. Потім вони переселяються на молоде листя, де живляться. Личинки майбутніх самок на початку літа переходять на гілки, а личинки, з яких утворюються самці, залишаються на листках до повного перетворення,

У кінці літа самки починають відкладати яйця, що триває до середини осені. Щитки німф самців розміщено на спідньому боці листків. Кожна самка відкладає до 1100 яєць, із яких виходять личинки і починають живитися, висмоктуючи сік з листя і виділяючи велику кількість липких екскрементів.

ЗАХОДИ ЗАХИСТУ ВІД ШКІДНИКА

АГРОТЕХНІЧНІ

Треба враховувати, що несправжня щитівка часто поширюється з прищеплювальним і посадковим матеріалом, тому для посадки слід брати саджанці, не заражені цим шкідником.

ХІМІЧНІ

При чисельності шкідника більше як 200 личинок на 1 м пагонів — обприскування дерев у ранньовесняний період по сплячих бруньках препаратом АКГАРА 0,14 кг/га.
Під час міграції личинок слід обробити препаратом ЕНЖЮ 0,18 л/га.

Read 45 times Last modified on Понеділок, 29 червня 2020 00:44
Login to post comments