Стрільчатка щавлева

Rate this item
(2 votes)

Стрільчатка щавлева (укр.)

Стрельчатка щавелевая (совка щавелевая) (рос.) Acronicta rumicis L.(lat.).

  • КЛАСИФІКАЦІЯ ШКІДНИКА: ряд лускокрилі, родина совки
  • ВИДИ РОСЛИН, ЯКІ ПОШКОДЖУЮТЬСЯ: поліфаг, пошкоджує всі плодові, ягідні і багато овочевих культур. Часто трапляється на щавлі (звідси походить назва)
  • ШКОДОЧИННА СТАДІЯ: личинка
  • ТИП ПОШКОДЖЕННЯ: грубе об’їдання листя. Великої шкоди завдають сіянцям, розплідникам і молодим садам, об’їдаючи листя плодових дерев, унаслідок чого припиняється приріст і підщепа не розвивається
  • КІЛЬКІСТЬ ПОКОЛІНЬ: 2
  • ЗИМУЮЧА СТАДІЯ: лялечки в коконі на гілках або стовбурі

МОРФОЛОГІЯ І БІОЛОГІЯ РОЗВИТКУ ШКІДНИКА

Поширена в усіх зонах України, особливо в Лісостепу і на Поліссі.

Імаго. Розмах крил метелика 34-40 мм. Крила темно- або світло-сірі.

Яйце сплюснуто-конусоподібне, з тупим наконечником. Спочатку жовтувате, потім кармінно-червоне з білими плямами, які перетікають одна в одну. Поверхня має слабкі і нерегулярні поздовжні ребра.

Личинка. Гусениця завдовжки 38 мм, густо вкрита довгими чорними волосками, косими білими і червоними плямами і смужками на тілі, дуже схожа на гусеницю золотогузки.
Лялечка темно-бура, в тонкому павутинному білому коконі. Кокон має міцний шовк з одним простим товстим шаром, зазвичай замаскований гілочками або листям для кращого приховування від хижаків. Кремастер порівняно короткий, з прямими щетинками.

Метелики літають із середини квітня до середини липня і з кінця липня до початку вересня. Іноді розвивається неповне третє покоління. Метелики ведуть нічний спосіб життя і прилітають до штучних джерел світла, а також відвідують приманку (цукор).

Метелики відкладають купки яєць на листя. Стадія яйця триває від 5 до 10 днів. За місяць гусениця виростає до 40 мм завдовжки, прикріпляється до гілок і стовбура, плете кокон, усередині якого перетворюється на лялечку. Через 12-15 днів з лялечки виходить метелик.

Гусениці першого покоління шкодять з кінця травня до липня, другого — в серпні і вересні.

ЗАХОДИ ЗАХИСТУ ВІД ШКІДНИКА

МЕХАНІЧНІ

Виловлювання метеликів за допомогою світлопасток

ХІМІЧНІ АБО БІОЛОГІЧНІ

Знищення гусениць шляхом обприскуванням інсектицидами або біопрепаратами. Слід застосовувати ПРОКЛЕЙМ 0,4 кг/га, ВОЛІАМ ФЛЕКСІ 0,3 л/га, АМПЛІГО 0,3 л/га, ЛЮФОКС 1,0 л/га

Read 82 times Last modified on Субота, 15 серпня 2020 10:40
Login to post comments