Совка фіолетово-сіра рання

Rate this item
(2 votes)

Совка фіолетово-сіра рання (укр.)

Совка фиолетово-серая ранняя (рос.). Orthosia incerta Hdn. (lat.)

  • КЛАСИФІКАЦІЯ ШКІДНИКА: ряд лускокрилі, родина совки
  • ВИДИ РОСЛИН, ЯКІ ПОШКОДЖУЮТЬСЯ: пошкоджує яблуню, грушу, сливу, малину, смородину, суницю, хміль, рододендрон, дуб, тополю, вербу, березу, липу, вільху та ін.
  • ШКОДОЧИННА СТАДІЯ: личинка
  • ТИП ПОШКОДЖЕННЯ: гусениці спочатку живляться квітковими бруньками, квітками і зав’яззю, потім листям. Можуть поїдати інших гусениць
  • КІЛЬКІСТЬ ПОКОЛІНЬ: 1
  • ЗИМУЮЧА СТАДІЯ: лялечки на глибині 10-15 см у ґрунті
  • УМОВИ, ЯКІ СПРИЯЮТЬ РОЗВИТКУ ШКІДНИКА: на вершинах дерев і на узліссях є найбільша кількість гусениць, що завдають ушкодження

МОРФОЛОГІЯ І БІОЛОГІЯ РОЗВИТКУ ШКІДНИКА

В Україні трапляється повсюдно.

Імаго. Розмах крил метелика 36-40 мм. Передні крила фіолетово-сірі або бурі, ниркоподібні і круглі плями облямовано білим, клиноподібна пляма темна, часто чорна, хвиляста лінія білувата, спереду бура. Задні крила жовтувато-білі із сірим відтінком.

Яйце світло-жовте, діаметром 0,73-0,74 мм.

Личинка. Гусениця завдовжки 29-44 мм, зелена з білуватим або блакитним відтінком, з жовтувато-білим малюнком, з білою або жовтою лінією на спині, з ясно-жовтою зверху з чорною облямівкою бічною лінією. Голова зелена, дихальця білі, овальні з чорним обідком.

Лялечка завдовжки 17-18 мм, темно-каштанова, кремастер трапецієподібний, з двома широко розставленими загостреними на кінці відростками.
Метелики літають з кінця березня до середини травня. Тривалість життя метеликів 15-32 дні. Яйця відкладають на листя невеликими групами. Ембріональний розвиток триває 10-20 днів.

Гусениці живляться в травні-червні. Заляльковуються в червні-липні в земляній колисці в ґрунті.

ЗАХОДИ ЗАХИСТУ ВІД ШКІДНИКА

АГРОТЕХНІЧНІ

Обробіток ґрунту в міжряддях і пристовбурних колах у період діапаузи шкідника

ХІМІЧНІ АБО БІОЛОГІЧНІ

При чисельності понад 5 гусениць на 100 розеток у фазі «рожевий бутон» — обробка дерев інсектицидами або біопрепаратами. При розрахунку ступеня загрози насадженням наступного року орієнтовно можна вважати, що для повного об’їдання крон потрібна присутність у середньому 4-х здорових лялечок на 1 м2 ґрунту. Слід застосовувати ПРОКЛЕЙМ 0,4 кг/га, ВОЛІАМ ФЛЕКСІ 0,3 л/га, АМПЛІГО 0,3 л/га, ЛЮФОКС 1,0 л/га

Read 45 times Last modified on Середа, 19 серпня 2020 17:43
Login to post comments