Совка пірамідальна

Rate this item
(3 votes)

Совка пірамідальна (укр.)

Совка пирамидальная (рос.) Amphipyra pyramided L. (lat.)

  • КЛАСИФІКАЦІЯ ШКІДНИКА: ряд лускокрилі, родина совки
  • ВИДИ РОСЛИН, ЯКІ ПОШКОДЖУЮТЬСЯ: пошкоджує грушу, яблуню, вишню, черешню, черемху, малину, чорну смородину, вербу, тополю, берест, бук, дуб, ліщину, горіх, терен, виноград п’ятилистий тощо
  • ШКОДОЧИННА СТАДІЯ: личинка
  • ТИП ПОШКОДЖЕННЯ: грубе об’їдання листя і молодих плодів
  • КІЛЬКІСТЬ ПОКОЛІНЬ: 1
  • ЗИМУЮЧА СТАДІЯ: імаго в щілинах кори і під опалим листям
  • УМОВИ, ЯКІ СПРИЯЮТЬ РОЗВИТКУ ШКІДНИКА: підвищена вологість і температура повітря +20...ЗО °С

МОРФОЛОГІЯ І БІОЛОГІЯ РОЗВИТКУ ШКІДНИКА

В Україні трапляється повсюдно.

Імаго. Розмах крил метелика близько 47-54 мм. Як правило, самки трохи більші, ніж самці. Передні крила темно-бурі, зі світлими поперечними лініями, із зубчиками і чорними краями.

Хвиляста лінія, яка йде поперек усього крила, світла, з темними клиноподібними плямами. Кільцеподібна пляма світла, з темною серединкою, розташована ближче до основи крила. Задні крила червоно-коричневі, біля переднього краю бурувато-сірі.

Яйце фіолетове.

Личинка. Гусениця зелена, з різними відтінками — від жовто-зеленого до сизо-зеленого, з маленькою зеленою головою. Тіло гусениці товсте, звужується до голови. На 11-му членику черевця зверху виділяється пірамідальний виступ такого кольору, як і все тіло. Довжина гусениці сягає 45-50 мм, діаметр голови 3,5 мм.
Лялечка коричнева, 18-21 мм, в пухкому білому коконі.

Гусениці заляльковуються в кінці травня і на початку червня в нещільних білих павутинних коконах між склеєними павутиною листками.

Метелики літають з кінця липня до осені, зимують у щілинах кори і під опалим листям, а навесні кладуть яйця на гілки дерев і кущів. Метелики ведуть нічний спосіб життя і можуть прилітати до штучних джерел світла. Через 14-18 днів із яєць виходять гусениці, які починають їсти молоді листочки. Шкодить у травні.

ЗАХОДИ ЗАХИСТУ ВІД ШКІДНИКА

МЕХАНІЧНІ

Застосування світлопасток для приваблення метеликів

ХІМІЧНІ АБО БІОЛОГІЧНІ

При пошкодженні гусеницями совки більше як 20-25 % листя — обприскування дерев інсектицидами або біопрепаратами. Слід застосовувати: ПРОКЛЕЙМ 0,4 кг/га, ВОЛІАМ ФЛЕКСІ 0,3 л/га, АМПЛІГО 0,3 л/га, ЛЮФОКС 1,0 л/га

Read 49 times Last modified on Вівторок, 18 серпня 2020 14:47
Login to post comments