Совка войовнича

Rate this item
(2 votes)

Совка войовнича (укр.) 

Совка воинственная (рос.) Eupsilia satellitia L. (Eupsilia transversa Hufn.) (lat.)

  • КЛАСИФІКАЦІЯ ШКІДНИКА: ряд лускокрилі, родина совки
  • ВИДИ РОСЛИН, ЯКІ ПОШКОДЖУЮТЬСЯ: поліфаг, пошкоджує всі плодові культури і багато лісових листяних порід, зокрема яблуню, грушу, сливу, глід, ліщину, смородину
  • ШКОДОЧИННА СТАДІЯ: личинка
  • ТИП ПОШКОДЖЕННЯ: гусениці пошкоджують бруньки, листя, квітки і зав’язі плодів, часто їдять гусениць, попелиць, личинок інших видів комах. Листя виїдають повністю, залишаючи лише головну жилку. Пошкоджують також зав’язі плодів. В окремі роки совка войовнича завдає істотних збитків у молодих і плодоносних садах
  • КІЛЬКІСТЬ ПОКОЛІНЬ: 1
  • ЗИМУЮЧА СТАДІЯ: імаго

МОРФОЛОГІЯ І БІОЛОГІЯ РОЗВИТКУ ШКІДНИКА

Поширена в Україні повсюдно.

Імаго. Метелик з розмахом крил 32-42 мм. Передні крила червоно-бурі, закінчуються гострими зубчиками. Посередині крила мають по одній білій або жовтій крапці, темні серединні смужки, добре помітна хвиляста поперечна лінія, між нею і зовнішньою поперечною лінією - жовто-червоне поле. Задні крила бурувато-сірі, з світлою бахромою.

Яйце напівсферичне, сплюснуте, зовні з численними поздовжніми лініями. Від світло-жовтого до сіро-коричневого, перед відродженням личинок темнішає.

Личинка. Гусениця від світло-коричневого до темно-коричневого і майже чорного кольору; на 1, 2, 4 і 10-му члениках черевця є білуваті бокові плями, на спинці — три поздовжні світлі лінії.

Голова червоно-бура. Довжина дорослої гусениці — 40 мм, товщина — 77 мм.

Лялечка жовто-бура, в легкому земляному коконі.

Літ метеликів навесні починається раніше, ніж у метеликів інших видів, при температурі +2 °С (з кінця лютого до травня).

Метелики ведуть нічний спосіб життя і можуть прилітати до штучних джерел світла.

Самки відкладають яйця поодинці на бруньки й листя, яке розпускається. Плодючість становить у середньому до 3000 яєць. Відроджені чорні гусениці живуть поодинці, обгризають листя, а в старшому віці виїдають його повністю, залишаючи головну жилку. Шкодять у травні-червні. Заляльковуються в коконі в ґрунті.

Метелики з’являються у вересні. Осінній основний період льоту проходить з вересня по листопад. Після цього метелики впадають у зимову діапаузу, яка може бути перервана в м’які зимові дні.

ЗАХОДИ ЗАХИСТУ ВІД ШКІДНИКА

АГРОТЕХНІЧНІ

Розпушування ґрунту в міжряддях саду для знищення лялечок

МЕХАНІЧНІ

Застосування світлопасток для приваблення метеликів

ХІМІЧНІ

Обробка дерев інсектицидами перед цвітінням дерев. Слід обробити препаратом АМПЛІГО 0,3 л/га

Read 24 times Last modified on Вівторок, 18 серпня 2020 15:22
Login to post comments