Субота, 25 квітня 2020 11:09

Підготовка насіння огірка. Частина 1.

Rate this item
(1 Vote)

Насіння огірка не вимагають якоїсь особливої ​​підготовки, їх передпосівна обробка носить стимулюючий характер. Послідовність прийомів приблизно така: прогрів, знезараження поверхні, намочування, збагачення, загартування, пророщування. Що не маловажно - можна починати з будь-якого прийому і пропускати будь-який прийом.

Прогрівання

    Якість насіння врожаю минулого року покращить просте прогрівання, воно підвищить дружність сходів, прискорить появу жіночих квіток. Його навіть не потрібно робити спеціально, досить просто зберігати насіння огірка в звичайних кімнатних умовах всю зиму. Якщо насіння зберігалося при температурі 15 °С, то за 1-2 місяці до посіву їх корисно прогріти до 30-35 °С, поклавши або підвісивши в тканинному мішечку або паперових пакетиках поруч з батареєю опалення або в іншому теплому місці.

    При температурі 50-60 °С насіння прогріються протягом 4-5 години. Ефективно також за кілька днів до посіву виставляти насіння на весняне сонце, розстилаючи їх шаром в одну насінину або насипом, періодично перемішуючи.

Знезараження

    Щоб на поверхні насіння знищити спори грибів, бактерій, а також віруси, їх перед посівом знезаражують в 1% -ому розчині перманганату калію (марганцівки) протягом 10-20 хвилин, потім промивають у проточній воді. Можна скористатися і 3% -ним розчином перекису водню, підігрітим до 35-40 °С, насіння тримати в розчині 5-10 хвилин. Після такого знезараження їх можна піддавати подальшій обробці.

    Внутрішню вірусну інфекцію знищують інакше. При тривалому зберіганні насіння огірка звільняються від вірусів, але в свіжому насінні вона активна. Кількість внутрішньої інфекції можна зменшити за допомогою екстремального прогрівання в термостаті або сушильній шафі. Перших 2-3 дня температуру підтримують на рівні 45-50 °С, щоб поступово підсушити насіння. Потім протягом доби підвищують температуру до 78-80 °С. Якщо буде менше 78 градусів, знезараження може і не відбудеться, а якщо вище 80 °С, різко знижується схожість. Більш ефективно витримати насіння протягом 1 години в 15%-ому розчині тринатрійфосфату (Na3P2O5). Практично позбавить від вірусної інфекції поєднання цих двох способів.

    Щоб не тільки знезаразити поверхню насіння, а й захистити їх від знищення грунтовими шкідниками і зменшити загнивання в прохолодному грунті, роблять обробку спеціальними препаратами-протруйниками.

    Обробку насіння огірків водною суспензією протруйників проводять 3-4 тижні, але не менше ніж за 15 днів до посіву. Обробку проводять в щільно закритих банках, згідно з інструкціями, і ретельно дотримуються правил безпеки, як при роботі з пестицидами. Якщо куплене вами насіння пофарбоване в будь-якої яскравий колір, його протруювати не потрібно. Це вже зроблено виробником або фасувальником, про що, власне, і свідчить забарвлення.

    Протруєне насіння більше не потрібно намочувати, щоб не змити захисний шар. Тому, якщо хочете збагатити насіння елементами живлення, це потрібно зробити одночасно з протравленням. При сівбі насіння дотримуйтесь заходів безпеки.

Read 329 times Last modified on Вівторок, 28 квітня 2020 01:48
Login to post comments